Elit Metalurji, Hassas Döküm, Kalıp İmalatı, Otoklav, Polisaj, Seramik

Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)

ELİT METALURJİ - HASSAS DÖKÜM SANAYİ , ORTOPEDİK İMPLANT DÖKÜM, ENDÜSTRİYEL DÖKÜM, OTOMOTİV KALIP, SANAYİ KALIBI, MEDİKAL İMPLANT, KALIP İMALATI, SERAMİK KAPLAMA, MUM ENJEKSİYON - KEMALPAŞA, İZMİR

Ultrasonik Muayene

Ultrasonik Muayene

Radyografik metotla kontrol yapılamayan durumlarda kaynak ve malzemelerde (Döküm vb.) kullanılan bir test yöntemidir.

Ultrasonik Test, ultrason dalgaları sayesinde, malzemenin iç kusurlarını veya duvar kalınlığını ölçerek hataları ortaya çıkartmak için kullanılan yüksek frekanslı bir test yöntemidir.

Ultrasonik  test ile malzemenin içine, eko vurum yüksek frekanslı ses gönderilir. Bu dalgalar, içsel kusur olan noktalarda bozularak kısmen veya malzeme duvarının arkasından geri dönerler. Geri dönen sesi yakalayarak analiz etmek, kusurun yeri ve yönelimi açısından, ve ayrıca malzemenin duvar kalınlığı hakkında da yararlı bilgiler sunar. Kabul kriterleri endikasyonun kabul edilebilir veya edilemez (bir kusur) olduğunu belirler.

Teknik tesisat işletme lisansları ve koruyucu bakımları ile ilgili yaptığımız işlemlerde, tahribatsız test ve muayene (NDT/NDE) vazgeçilemez tekniklerdir. Hem var olan hem de yeni tesisler için, NDT/NDE kalitede, iş emniyeti ve gereken iş güvenliğini sağlar. Tesisin içinde işin bütünlüğünü ve güvenliğini koruyarak NDT/NDE, tesisin bütünlüğünü ve güvenliğini artırır.