Elit Metalurji, Hassas Döküm, Kalıp İmalatı, Otoklav, Polisaj, Seramik

Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)

ELİT METALURJİ - HASSAS DÖKÜM SANAYİ , ORTOPEDİK İMPLANT DÖKÜM, ENDÜSTRİYEL DÖKÜM, OTOMOTİV KALIP, SANAYİ KALIBI, MEDİKAL İMPLANT, KALIP İMALATI, SERAMİK KAPLAMA, MUM ENJEKSİYON - KEMALPAŞA, İZMİR

Hakkımızda

Elit Metalurji ve Hassas Döküm

Elit Metalurji, Şubat 2007´de İzmir Kemalpaşa´da, hassas döküm üretimi hedefiyle 3600m2 ´si kapalı, toplam 5650m2 alan üzerine kurulmuş olup, inşaat ve yatırım faaliyetlerini takiben Haziran 2008´de başlamış olduğu üretimini, 75 çalışanı ve ISO 9001:2000 ve BS EN ISO 13485:2003 belgeli kalite yönetim sistemleri ile sürdürmektedir.

 

Hassas dökümü yapılan ürünlerimizin, müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda ısıl işlem, yüzey temizleme, talaşlı işlem, polisaj, yüzey işlem gibi çeşitli işlemlere de tabi tutulmasını sağlıyoruz.

Sahip olduğumuz CAD-CAM (Katı modelleme yapabilen tasarım programı, 1adet 5 eksenli CNC işlem merkezi, 1adet 3 eksenli CNC işlem merkezi,konvansiyonel üretim tezgahları, 3 boyutlu koordinat ölçme makinesi, hızlı prototip üretimi) imkanları ile kendi kalıplarımızı tasarlayıp imal edebilme yeteneğimiz, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamada bize ayrıca hız ve esneklik kazandırmaktadır. Ferro alaşımlar, pik, sfero, non-ferro alaşımlar, süper alaşımlar, implant alaşımları gibi farklı tür malzemelerin hassas dökümünde, mühendislerimiz, teknik ve üretim ekibimiz ile müşterilerimizin taleplerini karşılayabilmekteyiz.

Üretimimizi doğrulamak amacıyla laboratuar ve test imkanlarımız, spektral analiz, sertlik ölçme, mikro yapı analizi, radyografi, x-ray muayene, penetrant çatlak yüzey hataları muayeneleri gibi yöntemleri kapsamaktadır.

Şirketimiz, hassas döküm ürünlerinin üretim ve satışını, müşterilerinin tatminlerini sağlayarak, şirket menfaatlerine en uygun bir şekilde ve geliştirerek gerçekleştirmeyi amaçlamakta ve bu yönde girişim, yatırım ve faaliyetlerini sürdürmektedir.

Firma Stratejileri

  • Hassas döküm ve mühendislik hizmetleri için gerekli sağlam teknik altyapı ve kalıp tasarımı kabiliyeti
  • ISO 9001:2008 KYS
  • BS EN 13485:2003 Medikal KYS
  • Uzun dönemli projelere açık
  • Avrupa ülkelerine yakın
  • ICI Hassas Döküm Enstitüsü Üyesi
  • ICI Sertifikalı Üretim Mühendisleri
  • Tahribatsız Muayene Laboratuvarı ve Level 2 düzeyde uzmanlar